Timetable 2017/2018

World of Art | School for Curatorial Practices and Critical Writing | Year 17


1st YEAR (september 2018 – June 2019)

October

četrtek,
4. 10. 2018
16.00–17.00 Uvodno srečanje, predstavitev programa
Projektna soba
sreda,
10. 10. 2018
10.00–16.00 Max Grau: Performirati znanje
delavnica, Projektna soba
petek,
12. 10. 2018
17.00 Max Grau: «[…]hlepenje po pripovedi»
projekcija in pogovor, Slovenska kinoteka
četrtek,
11. 10. 2018
10.00–16.00 Max Grau: Performirati znanje
delavnica, Projektna soba
ponedeljek,
15. 10. 2018
19.00 Max Grau: Love & Work [floating]
odprtje razstave, Kino Šiška
četrtek,
18. 10. 2018
16.00–17.00 Max Grau: Love & Work [floating]
vodstvo po razstavi, Kino Šiška
17.00–18.00 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje:
GalerijaGallery, pogovor z Jaro Vogrič; ogled razstave Menažerija, vodi umetnica Iris Pokovec
četrtek,
25. 10. 2018
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje:
Ravnikar Gallery Space, pogovor s Piero Ravnikar
17.45–19.00 Tjaša Pureber: Kulturna politika in status umetnika/-ce
predavanje
torek,
30. 10. 2018
17.00–18.30 Vladimir Vidmar: Brati razstavo
Projektna soba

November

četrtek,
1. 11. 2018
praznik, ni rednega srečanja
četrtek,
8. 11. 2018
16.00–17.30 Dušan Dovč: Zemljevid razpisov in pozivov
predavanje
17.45–19.00 Tjaša Pureber: Kulturna politika in status umetnika/-ce
predavanje
četrtek,
15. 11. 2018
16.00–17.30 Dušan Dovč: Kako prijaviti projekt?
delavnica
17.45–19.00 Saša Nabergoj: Skica umetnostnega sistema v teoriji in praksi
predavanje
torek,
20. 11. 2018
Strokovna ekskurzija v Gradec
četrtek,
22. 11. 2018
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje:
Galerija Vžigalica, ogled razstave Zemljestik in pogovor z umetnico Sašo Spačal
17.45–19.00 Saša Nabergoj: Skica umetnostnega sistema v teoriji in praksi
predavanje
četrtek,
29. 11. 2018
17.00–19.00 Vladimir Vidmar: Brati razstavo:
ogled razstave Mesta trajnosti. Paviljoni, manifesti in kripte, MSUM
19.00 Lina Rica, Pretakanje časa
razstava v okviru programa Studio 6, Projektna soba

December

18.00–20.00Srečanje s ŠUM v Galeriji Škuc:
Domen Ograjenšek: Fever Theory

torek,
4. 12. 2018
16.00–17.45 Vladimir Vidmar: Brati razstavo:
ogled razstave Peter Rauch: Prerez, Galerija Škuc
18.00–20.00 Srečanje s ŠUM v Galeriji Škuc:
Voranc Kumar: Fulguracija: od reprezentacije k produkciji
četrtek,
6. 12. 2018
13.00–17.30 Umetnost – Koliko še ideja za bodočnost?,
mednarodna konferenca Društva Igor Zabel za kulturo in teorijo
četrtek,
13. 12. 2018
18.00–20.00 Srečanje s ŠUM v Galeriji Škuc:
Kaja Kraner: Estetika relacij: sodobna umetnost med modernizmom in postsodobnostjo
ponedeljek,
17. 12. 2018
19.00–21.00 Neža Knez: V procesu, razstava in pogovor
četrtek,
20. 12. 2018
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Obisk ateljeja: Robertina Šebjanič, Projektna soba
četrtek,
27. 12. 2018
prazniki, ni rednega srečanja

January

četrtek,
3. 1. 2019
ni rednega srečanja
četrtek,
10. 1. 2019
16.00–17.30 Tevž Logar: Kamen, papir, škarje. Nekaj misli o sistemu sodobne umetnosti, predavanje
17.45–19.15 Tevž Logar: Kamen, papir, škarje. Nekaj misli o sistemu sodobne umetnosti, praktikum
četrtek,
17. 1. 2019
16.00–17.30 Ines Kežman, Zavod Motovila: Programi financiranja EU – Ustvarjalna Evropa, predavanje
17.45–19.15 Vladimir Vidmar: Kuratorska raziskava, praktikum
četrtek,
24. 1. 2019
16.00–17.30 Miha Kelemina: Umetnostna kritika, seminar, uvodno predavanje
17.45–19.15 Vladimir Vidmar: Kuratorska raziskava, praktikum
četrtek,
31. 1. 2019
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranjeMGMLMestna galerija Ljubljana, ogled razstave Pod rdečo zvezdo s kustosom Sarivalom Sosićem in pogovor z Alenko Gregorič, vodjo Mestne galerije Ljubljana in Galerije KC Tobačna 001
17.45–19.15 Vladimir Vidmar: Kuratorska raziskava, praktikum

February

četrtek,
7. 2. 2019
16.00–18.00 Voden ogled razstave Mesta trajnosti. Paviljoni, manifesti in kripte, MSUM, vodijo Adela Železnik, Vladimir Vidmar, Tjaša Pogačar, Ida Hiršenfelder, Živa Brglez
18.00–19.30 Vladimir Vidmar: Kuratorska raziskava, praktikum
četrtek,
14. 2. 2019
16.00–17.30 Lenart J. Kučić: Umetnostni žanri, predavanje
17.45–19.15 Lara Plavčak: Optimizacija besedila, predavanje
četrtek,
21. 2. 2019
16.00–17.30 Lenart J. Kučić: Umetnostni žanri, predavanje
17.45–19.15 Barbara Borčić: Analiza umetniškega dela, seminar
četrtek,
28. 2. 2019
14.00–14.40 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje: ogled razstave Lepota lažnega sijaja in pogovor z Bojanom Dobovškom, Fakulteta za varnostne vede
15.00–17.00 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje: ogled razstave Čas brez nedolžnosti s kustosinjo Martino Vovk
17.15–19.00 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc

March

četrtek,
7. 3. 2019
16.00–17.30 Barbara Borčić: Analiza umetniškega dela, seminar
17.45–19.15 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc, praktikum
sreda,
13. 3. 2019
16.00–17.30 Vladimir Vidmar: Kuratorska raziskava, praktikum
17.45–19.15 Barbara Borčić: Analiza umetniškega dela, seminar
četrtek,
21. 3. 2019
16.30–17.30 Barbara Borčić: Analiza umetniškega dela, seminar
19.00–20.00 Danilo Milovanić, razstava v sklopu Studia 6
četrtek,
28. 3. 2019
15.00–17.15 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje
17.45–19.15 Gregor Moder: Uvod v sodobno filozofijo umetnosti, predavanje

April

četrtek,
4. 4. 2019
10.00–16.00 Mobilnost za ustvarjalnost, konferenca o mobilnosti
16.00–17.30 Barbara Borčić: Analiza umetniškega dela, seminar
17.45–19.15 Gregor Moder: Uvod v sodobno filozofijo umetnosti, predavanje
sobota,
6. 4. 2019
10.00–17.00 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc, praktikum
četrtek,
11. 4. 2019
16.00–19.15 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc, praktikum
četrtek,
18. 4. 2019
16.00–17.30 Asta Vrečko: Zgodovina razstavljanja, predavanje
17.45–19.15 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc, praktikum
četrtek,
25. 4. 2019
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje, praktikum
17.45–19.15 Gregor Moder: Uvod v sodobno filozofijo umetnosti, predavanje

May

četrtek,
2. 5. 2019
prazniki, ni rednega srečanja
četrtek,
9. 5. 2019
16.00–17.00 Obisk razstave Na robu: vizualna umetnost v Kraljevini Jugoslaviji (1929–1941) z Asto Vrečko, Moderna galerija, kuratorsko mapiranje
17.30–18.30 Delovni sestanek za razstavo v Galeriji Škuc, praktikum
19.00 Robert Pfaller: Interpasivnost. Radosti delegiranega uživanja, predstavitev knjige, Nova pošta
petek–četrtek,
10.–16. 5. 2019
18.00 Postavljanje razstave nadzor < kultivacija > razvoj v Galeriji Škuc
četrtek,
16. 5. 2019
19.00 Odprtje razstave nadzor < kultivacija > razvoj v Galeriji Škuc
četrtek,
23. 5. 2019
16.00–17.30 Jasna Jernejšek: Kuratorsko mapiranje: obisk razstave nominirancev nagrade skupine OHO 2019, P74
17.45–19.15 Pogovor s kuratorko Lawinio Rate
torek,
28. 5. 2019
18.00 Vodstvo po razstavi nadzor < kultivacija > razvoj v Galeriji Škuc, vodijo Miha Kelemina, Tia Čiček in Lara Mejač
četrtek,
30. 5. 2019
16.00–17.00 Pogovor s kuratorjem Antonom Valkovskim
17.00–17.45 Dušan Dovč, Miha Kelemina: Razstavnine in status samozaposlenega, praktikum
17.45–19.15 Gregor Moder: Uvod v sodobno filozofijo umetnosti, predavanje

June

četrtek,
6. 6. 2019
16.00–17.30 Gregor Moder: Uvod v sodobno filozofijo umetnosti, predavanje
18.00 Vodstvo po nadzor < kultivacija > razvoj v Galeriji Škuc, vodi Jasna Jernejšek in udeleženke šole Svet umetnosti
četrtek,
13. 6. 2019
16.00–19.15 Evalvacija izobraževalnega procesa in razstave, Virtualna razstava
četrtek,
18. 6. 2019
Odprtje razstave Staš Vrenko: Plošča, Kino Šiška