Fotogalerija

15. LETO: 2014/16

Vodji: Saša Nabergoj (2014–avgust 2015), Simona Žvanut (avgust 2015–junij 2016)
Koordinatorja: Simona Žvanut (2014–avgust 2015), Miha Kelemina (avgust 2015–junij 2016)
Mentorja: Miran Mohar, Alenka Gregorič
Udeleženci: Petra Bole, Jerko Gluščević, Nina Jesih, Zala Kurinčič, Maruša Meglič, Lili Anamarija No, Domen Ograjenšek, Hana Ostan Ožbolt, Aljaž Plos, Miha Poljak, Mojca Sfiligoj, Katarina Stopar
Razstava: Osebno (Galerija Škuc, 26. 5.–15. 7. 2016)
Umetniki in umetnice: Boris Beja, Živa Božičnik Rebec, Nina Čelhar, Neža Knez, Maruša Meglič, Tejka Pezdirc, Pila Rusjan, Dejan Štefančič

15. leto: 2014/16,ekipa šole in udeleženke drugega letnika 15. leta šole 15. leto: 2014/16, strokovna ekskurzija v Celje, 2014 15. leto: 2014/16, strokovna ekskurzija v Celje, 2014 15. leto: 2014/16, strokovna ekskurzija v Celje, 2014 15. leto: 2014/16, obisk ateljeja Romana Uranjeka s Tevžem Logarjem, 2014 15. leto: 2014/16, obisk Zore Stančič s Tevžem Logarjem, 2014 15. leto: 2014/16, predstavitev dela Tanje Lazetić v Projektni sobi, 2014 Strokovna ekskurzija v Pivko, ogled razstave Mateja Stupice v Hiši kulture v Pivki, 2015 15. leto: 2014/16, strokovna ekskurzija v Novo Gorico, ogled semestrske razstave VŠU, 2015 15. leto: 2014/16, strokovna ekskurzija v Novo Gorico, ogled semestrske razstave VŠU, 2015 Obisk razstave Hribi in doline in rudna bogastva s Tadejem Pogačarjem, 2014 15. leto: 2014/16, obisk kuratorja Paula O'Neilla in študentov iz Barda, 2015 15. leto: 2014/16, modul Dokumentacija s Tejo Merhar in Jano Intihar Ferjan 15. leto: 2014/16, modul Knjižnica MG+MSUM s Katjo Kranjc 15. leto: 2014/16, modul Odnosi z javnostmi s Špelo Polak 15. leto: 2014/16, modul Finančno načrtovanje z Dušanom Dovčem 15. leto: 2014/16, obisk kuratork in kuratorjev iz JV Azije v sklopu projekta Curating-In-Depth 15. leto: 2014/16, Kuratorski kolegij z Alenko Gregorič in Miranom Moharjem 15. leto: 2014/16, Kuratorski kolegij z Alenko Gregorič in Miranom Moharjem 15. leto: 2014/16, postavljanje končne razstave OSEBNO 15. leto: 2014/16, postavljanje končne razstave OSEBNO Končna razstava OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana Končna razstava OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana (foto: Dejan Habicht) 15. leto: 2014/16, odprtje končne razstave OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana (foto: Matija Brumen) 15. leto: 2014/16, odprtje končne razstave OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana (foto: Matija Brumen) 15. leto: 2014/16, odprtje končne razstave OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana (foto: Matija Brumen) 15. leto: 2014/16, odprtje končne razstave OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana (foto: Matija Brumen) 15. leto: 2014/16, vodstvo po končni razstavi OSEBNO v Galeriji Škuc, Ljubljana 15. leto: 2014/16, predavanje Borisa Budna v sklopu niza javnih predavanj Kako kritično je stanje kritiškega pisanja?, 2015 15. leto: 2014/16, predavanje Umetnostna kritika v digitalni dobi kritičarke in teoretičarke Jennifer Allen, 2015  15. leto: 2014/16, predavanje Edit Andras v sklopu niza javnih predavanj Kako kritično je stanje kritiškega pisanja?, 2015 15. leto: 2014/16, predavanje Ekaterine Degot v sklopu niza javnih predavanj Kako kritično je stanje kritiškega pisanja?, 2016


14. LETO: 2011/13

Vodja: Saša Nabergoj
Asistentka: Simona Žvanut
Mentorja: Miran Mohar, Nevenka Šivavec
Udeleženci: Maja Alibegović, Maja Antončič, Lenka Đorojević, Jasna Jernejšek, Miha Kelemina, Darija Kovačič, Nina Skumavc, Nina Sotelšek, Denis Volk
Razstava: 4. 4. (Galerija Škuc, 4. 4.–5. 5. 2013)
Umetniki: Vid Avdič Batista, Mirjana Batinić, Simon Hudolin Salči (Small but dangers), Neža Jurman, Gal Košnik, Tejka Pezdirc, Tjaša Pogačar Podgornik, Nika Rupnik, Matej Stupica, Andrej Škufca, Tadej Vaukman, Staš Vrenko


13. LETO: 2010/11

Vodja: Saša Nabergoj
Asistentka: Sonja Zavrtanik
Mentorja: Nevenka Šivavec, Jože Barši
Udeleženci: Žiga Dobnikar, Helena Grahek, Ana Grobler, Iva Kovač, Sebastian Krawczyk, Špela Pavli, Lara Plavčak, Vladimir Vidmar, Yasmín Martín Vodopivec, Asta Vrečko, Mojca Založnik
Razstava: Petnajst do dveh (Galerija Alkatraz, 13. 4.–6. 5. 2011)
Umetnik: Tadej Pogačar


12. LETO: 2008/09

Vodji: Saša Nabergoj, Petja Grafenauer Krnc (september 2008–september 2009)
Asistentka: Sonja Zavrtanik
Laboratorij kuratorskih praks


11. LETO: 2007/08

Vodja: Saša Nabergoj
Asistentka: Maja Lozić
Laboratorij kuratorskih praks
Mentorici: Petja Grafenauer Krnc, Saša Nabergoj
Udeleženci: Nataša Bodrožić, Petra Milič, Teja Rot, Jernej Škof, Vanja Žanko
Razstava: Google Tourist (Galerija Alkatraz, 7. 6.−19. 7. 2008)
Umetnik: Mircea Nicolae

 


10. LETO: 2006/07

Vodja: Saša Nabergoj
Asistent: Tevž Logar
Laboratorij kuratorskih praks
Udeleženci: Ivana Bago, Monika Ivančič Fajfar, Petja Grafenauer Krnc, Petra Kapš, Vasja Nagy, Mojca Puncer, Jaka Železnikar
Razstavi: LabSUs – Odprta platforma kuratorjev, umetnikov, piscev, teoretikov (Galerija Škuc, 23.–29. 6. 2007), LabSUs, osebno/osobno/personal (Mestna galerija Labin, Hrvaška, 20. 10.−10. 11. 2007)
Umetniki: Tanja Dabo in Igor Grubić, Ksenija Čerče, Vuk Ćosić, Ištvan Išt Huzjan, Božena Končić Badurina, Marko Košnik, Simon Macuh, Robertina Šebjanič


9. LETO: 2005/06

Vodja: Urška Jurman
Asistent: Tevž Logar
Mentorja: Alen Ožbolt, Nevenka Šivavec
Udeleženci: Sandra Belšak, Nataša Berk, Janja Gojkovič, Maja Lozić, Irena Orel
Razstavi: Odprti Rog (Tovarna Rog, 23. 6.−7. 7. 2006; Galerija Škuc, 23. 6.−19. 7. 2006)
Umetniki: Artgroup RGB (Žiga Pilih, Gregor Podržaj, Simon Svetlik), Zaš Brezar, Vlasta Delimar & Milan Božić, Blaž Erzetič, Irma Gnezda, Aleksandra Saška Gruden, Pavel Koltaj, Jure Legac, Mateja Peroša, Pila Rusjan, Bojan Salaj, Simon Svetlik, Robertina Šebjanič, Mojca Zlokarnik, Luka Prinčič & Saša Špacal, Antonio Živkovič


8. LETO: 2004/05

Vodja: Saša Glavan
Asistent: Tevž Logar
Mentorja: Alen Ožbolt, Nevenka Šivavec
Udeleženci: Ivana Bago, Miha Colner, Ida Hiršenfelder, Monika Ivančič, Nina Kodrič, Mojca Manček, Tanja Pavlič
Razstava: Čisto umazano (Galerija Škuc, 24. 6.−22. 7. 2005)
Umetniki: Martin Bricelj, Lada Cerar, Damijan Kracina, Maja Licul in Metod Vidic mimikrija, Mirjam Marussig, Alenka Pirman, Tadej Pogačar, Sašo Sedlaček, Primož Seliškar, Alenka Spacal, Polona Tratnik, Tanja Vujinović in Zvonka Simčić

         


7. LETO: 2003/04

Vodja: Saša Glavan
Asistent: Toni Poljanec
Mentorja: Tadej Pogačar, Nevenka Šivavec
Udeleženci: Vesna Čadež, Petra Kapš, Tevž Logar, Alja Mravljak, Andrej Savelli, Jasmina Založnik, Špela Zidar
Razstava: Med ognjem in umetnostjo (Galerija Škuc, 23. 6.−24. 7. 2004)
Umetniki: Marina Abramović in Ulay, John Baldessari, Borut Hlupič, Željko Jerman


6. LETO: 2002/03

Vodja: Saša Glavan
Asistent: Jani Pirnat
Mentorja: Miran Mohar, Gregor Podnar
Udeleženci: Mara Ambrožič, Nina Gregorič, Tolja Kanduč, Tomaž Kučer, Marko Pak, Luka Sinković
Razstava: Fade in / Fade out (Galerija Kapelica, 7.−24. 7. 2003; Mestna Galerija Labin, Hrvaška, 10.–31. 10. 2003)
Umetniki: Vadim Fiškin, Alen Floričić, Sašo Vrabič


5. LETO: 2001/02

Vodja: Saša Glavan
Mentorji: Gregor Podnar, Tadej Pogačar
Udeleženci: Dušan Dovč, Jasna Jakšić, Jani Pirnat, Anton Starc, Maša Tomadini, Jadranka Veljič, Jaka Železnikar
Razstava: Camera Lucida (Galerija Škuc, 20. 6.−14. 7. 2002)
Umetniki: Borislav Benažić, Uršula Berlot, Ivan Marušić Klif, Antun Motika, Goran Petercol, Dušan Tršar, Mirjana Vodopija, Tao G. Vrhovec Sambolec

 


4. LETO: 2000/01

Vodja: Saša Glavan
Mentorji: Gregor Podnar, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Udeleženci: Alenka Gregorič, Pavla Jarc, Sandra Sajovic, Meta Trampuš, Sonja Zavrtanik, Simona Zorko
Razstava: Medij je orožje, vzemi ga v roke! (Galerija Škuc, 27. 6.−22. 7. 2001)
Umetniki: etoy, Institute for Applied Autonomy, Monochrom, Marko Peljhan, Pholks & more, ®tmark, Brian Springer


3. LETO: 1999

Vodja: Saša Glavan
Mentorji: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Udeleženci: Katja Ceglar, Tanja Čajavec, Viktor Rebernak, Barbara Savenc, Polona Tratnik
Razstava: Obiskovalci / Posjetioci (Galerija Škuc, 7.–28. 10. 1999)
Umetniki: Maja Bajević, Šejla Kamerić, Edin Numankadić, Sead Salihović, Alma Suljević, Nebojša Šerić Šoba in video produkcija SAGA & SCCA-Sarajevo (Nedžad Begović, Zlatko Lavantić, Miroslav Benković, Srđan Vuletić, Pjer Žalica, Vuk Janjić, Antonije Žalica, Zoja Bajbutović, Dejan Ćorić, Zlatan Filipović, Smail Kapetanović, Lejla Porobić, Alma Suljević, Nebojša Šerić Šoba, Muhidin Tvico, Dejan Vekić, Enes Zlatar, Jasmila Žbanić)

     


2. LETO 1997/1998

Vodja: Saša Glavan
Mentorji: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Udeleženci: Urška Jurman, Dunja Kukovec, Nataša Petrešin, Bojana Piškur, Metka Vrečar, Božidar Zrinski
Razstava: Ko umetnost nabija (Galerija Škuc, 8.−29. 10. 1998)
Umetniki: Goran Bertok, Rajko Bizjak, Vuk Ćosić, Darij Kreuh, Jurij Perpar, Marija Mojca Pungerčar, Teeny, Brane Zorman


1. LETO 1996/97

Vodja: Alenka Pirman
Asistentka: Saša Glavan
Mentorici: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič
Udeleženci: Daša Dekleva, Marko Germovšek, Iztok Hotko, Polona Hribovšek, Ljubica Klančar, Vasja Nagy, Sabina Salamon, Barbara Sterle, Igor Španjol, Nataša Tajnik, Katja Žlajpah
Razstava: This Art is Recycled (Galerija Škuc, 9.−29. 10. 1997)
Umetniki: Sanja Grcić, Kapetan Hysteria (Aleš Hvasti, Uroš Korenčan), Irwin, Marko A. Kovačič, Tanja Lazetić, Metelkova (Matej Bizovičar, Boštjan Drinovec, Luka Drinovec, Goran Medjugorac, Robert Ograjenšek, Andreja Suhadolčan, Nataša Tajnik, Urša Toman), Primož Pugelj, Rene Rusjan, Apolonija Šušteršič, Dušan Šuštaršič, Matej Andraž Vogrinčič