Končne razstave

Končna razstava sodobne umetnosti je končni rezultat in obenem sklep dvoletnega izobraževanja šole Svet umetnosti. Udeleženci in udeleženke na tedenskih kuratorskih srečanjih z mentorjema zasnujejo razstavo in njene spremljevalne dogodke. Izberejo umetnike in umetnice, spišejo spremno besedilo in opremo razstave, v skupinah pa pripravijo tudi tehnični načrt, načrt odnosov z javnostmi, poskušajo pridobiti dodatna finančna sredstva, pripravijo publikacijo, idr.


Končna razstava 16. leta SU, 2017/2018

Nekaj minut kasneje.

15. maj–7. junij 2018
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

Umetnik: Voranc Kumar

Kurator in kuratorke: Urška Aplinc, Maja Burja, Anja Guid, Ajda Ana Kocutar, Iza Pevec, Adrijan Praznik

Mentor in mentorica: Alenka Gregorič, Miran Mohar
Vodja šole: Miha Kelemina

Več o razstavi


Končna razstava 15. leta SU, 2014/2016

Osebno

26. maj–15. julij 2016
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Boris Beja, Živa Božičnik Rebec, Nina Čelhar, Neža Knez, Maruša Meglič, Tejka Pezdirc, Pila Rusjan, Dejan Štefančič

Kuratorke: Petra Bole, Nina Jesih, Zala Kurinčič, Hana Ostan Ožbolt, Mojca Sfiligoj, Katarina Stopar

Mentor in mentorica: Alenka Gregorič, Miran Mohar
Vodja šole: Simona Žvanut
Koordinator: Miha Kelemina

Več o razstavi


Končna razstava 14. leta SU, 2011/2013

4. 4.

4. april–5. maj 2013
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Vid Avdič Batista, Mirjana Batinić, Simon Hudolin Salči (Small but dangers), Neža Jurman, Gal Košnik, Tejka Pezdirc, Tjaša Pogačar Podgornik, Nika Rupnik, Matej Stupica, Andrej Škufca, Tadej Vaukman, Staš Vrenko

Kuratorji in kuratorke: Maja Alibegović, Maja Antončič, Lenka Đorojević, Jasna Jernejšek, Miha Kelemina, Nina Skumavc, Denis Volk

Mentor in mentorica: Miran Mohar, Nevenka Šivavec
Vodja šole: Saša Nabergoj
Koordinatorka: Simona Žvanut
Grafično oblikovanje za razstavo 4. 4.: Matjaž Komel, Anže Pintar

Več o razstavi


Končna razstava 13. leta SU, 2010/2011

Petnajst do dveh

13. april–6. maj 2011
Galerija Alkatraz, Metelkova mesto, Ljubljana

Umetnik: Tadej Pogačar

Kuratorke in kuratorji: Ana Grobler, Iva Kovač, Yasmín Martín Vodopivec, Špela Pavli, Lara Plavčak, Vladimir Vidmar, Asta Vrečko, Mojca Založnik

Mentor in mentorica: Jože Barši, Nevenka Šivavec
Vodja šole: Saša Nabergoj
Koordinatorka: Sonja Zavrtanik

Več o razstavi


Končna razstava 11. leta SU, 2007/2008

Google Tourist

7. junij–19. julij 2008
Galerija Alkatraz, Metelkova mesto, Ljubljana

Umetnik: Mircea Nicolae

Kuratorke in kurator: Nataša Bodrožić, Petra Milič, Teja Rot, Jernej Škof, Vanja Žanko

Mentorici: Petja Grafenauer Krnc, Saša Nabergoj
Vodja šole: Saša Nabergoj
Koordinatorka: Maja Lozić

Več o razstavi


Končni razstavi 10. leta SU, 2006/2007

LabSUs – Odprta platforma kuratorjev, umetnikov, piscev, teoretikov

23.–29. junij 2007
Galerija Škuc, Ljubljana

Več o projektu

LabSUs, osebno/osobno

20. oktober−10. november 2007
Gradska galerija Labin, Hrvaška

Umetniki in umetnice: Božena Končić Badurina, Tanja Dabo in Igor Grubić, Ksenija Čerče, Ištvan Išt Huzjan, Marko Košnik, Robertina Šebjanič, Simon Macuh, Vuk Ćosić

Kuratorke in kuratorji (Laboratorij kuratorskih praks): Ivana Bago, Monika Ivančič Fajfar, Petja Grafenauer Krnc, Petra Kapš, Vasja Nagy, Mojca Puncer, Jaka Železnikar

Vodja šole: Saša Nabergoj
Asistent: Tevž Logar

Več o razstavi


Končni razstavi 9. leta SU, 2005/2006

Odprti Rog

23. junij−7. julij 2006, Tovarna Rog
23. junij−19. julij 2006, Galerija Škuc

Umetniki in umetnice: Artgroup RGB (Žiga Pilih, Gregor Podržaj, Simon Svetlik), Zaš Brezar, Vlasta Delimar & Milan Božić, Blaž Erzetič, Irma Gnezda, Aleksandra Saška Gruden, Pavel Koltaj, Jure Legac, Mateja Peroša, Pila Rusjan, Bojan Salaj, Simon Svetlik, Robertina Šebjanič, Mojca Zlokarnik, Luka Prinčič & Saša Špacal, Antonio Živkovič

Kuratorke: Sandra Belšak, Maja Lozić, Janja Gojkovič, Mojca Lešnik, Irena Orel

Mentor in mentorica: Alen Ožbolt, Nevenka Šivavec
Vodja šole: Urška Jurman
Koordinator: Tevž Logar

Več o razstavi


Končna razstava 8. leta SU, 2004/2005

Čisto umazano

24. junij−22. julij 2005
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Martin Bricelj, Lada Cerar, Damijan Kracina, Maja Licul in Metod Vidic mimikrija, Mirjam Marussig, Alenka Pirman, Tadej Pogačar, Sašo Sedlaček, Primož Seliškar, Alenka Spacal, Polona Tratnik, Tanja Vujinović in Zvonka Simčić

Kurator in kuratorke: Ivana Bago, Miha Colner, Ida Hiršenfelder, Monika Ivančič, Nina Kodrič, Mojca Manček, Tanja Pavlič

Mentor in mentorica: Alen Ožbolt, Nevenka Šivavec
Vodja šole: Saša Glavan
Koordinator: Tevž Logar

Več o razstavi


Končna razstava 7. leta SU, 2003/2004

Med ognejm in umetnostjo

23. junij−7. julij 2004
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki in umetnica: Marina Abramović in Ulay, John Baldessari, Borut Hlupič, Željko Jerman

Kuratorke in kuratorji: Vesna Čadež, Petra Kapš, Tevž Logar, Alja Mravljak, Andrej Savelli, Jasmina Založnik, Špela Zidar

Mentor in mentorica: Tadej Pogačar, Nevenka Šivavec
Vodja šole: Saša Glavan
Asistent: Toni Poljanec

Več o razstavi


Končni razstavi 6. leta SU, 2002/2003

Fade in / Fade out

7.−24. julij 2003, Galerija Kapelica
10.–31. oktober 2003, Mestna Galerija Labin, Hrvaška

Umetniki: Vadim Fiškin, Alen Floričić, Sašo Vrabič

Kuratorji in kuratorke: Mara Ambrožič, Nina Gregorič, Tolja Kanduč, Tomaž Kučer, Marko Pak, Luka Sinković

Mentorja: Miran Mohar, Gregor Podnar
Vodja šole: Saša Glavan
Asistent: Jani Pirnat

Več o razstavi


Končna razstava 5. leta SU, 2001/2002

Camera Lucida

20. junij−14. julij 2002
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Borislav Benažić, Uršula Berlot, Ivan Marušić Klif, Antun Motika, Goran Petercol, Dušan Tršar, Mirjana Vodopija, Tao G. Vrhovec Sambolec

Kuratorji in kuratorke: Dušan Dovč, Jasna Jakšić, Jani Pirnat, Anton Starc, Maša Tomadini, Jadranka Veljič, Jaka Železnikar

Mentorja: Gregor Podnar, Tadej Pogačar
Vodja šole: Saša Glavan

Več o razstavi


Končna razstava 4. leta SU, 2000/2001

Medij je orožje, vzemi ga v roke!

20. junij−14. julij 2002
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki: etoy, Institute for Applied Autonomy, Monochrom, Marko Peljhan, Pholks & more, ®tmark, Brian Springer

Kuratorke: Alenka Gregorič, Pavla Jarc, Sandra Sajovic, Meta Trampuš, Sonja Zavrtanik, Simona Zorko

Mentorja in mentorica: Gregor Podnar, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Vodja šole: Saša Glavan

Več o razstavi


Končna razstava 3. leta SU, 1999

Obiskovalci / Posjetioci

7.–28. oktober 1999
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Maja Bajević, Šejla Kamerić, Edin Numankadić, Sead Salihović, Alma Suljević, Nebojša Šerić Šoba in video produkcija SAGA & SCCA-Sarajevo (Nedžad Begović, Zlatko Lavantić, Miroslav Benković, Srđan Vuletić, Pjer Žalica, Vuk Janjić, Antonije Žalica, Zoja Bajbutović, Dejan Ćorić, Zlatan Filipović, Smail Kapetanović, Lejla Porobić, Alma Suljević, Nebojša Šerić Šoba, Muhidin Tvico, Dejan Vekić, Enes Zlatar, Jasmila Žbanić)

Kurator in kuratorke: Katja Ceglar, Tanja Čajavec, Viktor Rebernak, Barbara Savenc, Polona Tratnik

Mentorici in mentor: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Vodja šole: Saša Glavan


Končna razstava 2. leta SU, 1997/1998

Ko umetnost nabija

8.−29. oktober 1998, Galerija Škuc

Umetniki in umetnice: Goran Bertok, Rajko Bizjak, Vuk Ćosić, Darij Kreuh, Jurij Perpar, Marija Mojca Pungerčar, Teeny, Brane Zorman

Kurator in kuratorke: Urša Jurman, Dunja Kukovec, Nataša Petrešin, Bojana Piškur, Metka Vrečar, Božidar Zrinski

Mentorici in mentor: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič, Igor Zabel
Vodja šole: Saša Glavan

Več o razstavi


Končna razstava 1. leta SU, 1996/1997

This Art is Recycled

9.−29. oktober 1997
Galerija Škuc, Ljubljana

Umetniki in umetnice: Sanja Grcić, Kapetan Hysteria (Aleš Hvasti, Uroš Korenčan), Irwin, Marko A. Kovačič, Tanja Lažetić, Metelkova (Matej Bizovičar, Boštjan Drinovec, Luka Drinovec, Goran Medjugorac, Robert Ograjenšek, Andreja Suhadolčan, Nataša Tajnik, Urša Toman), Primož Pugelj, Rene Rusjan, Apolonija Šušteršič, Dušan Šuštaršič, Matej Andraž Vogrinčič

Kuratorji in kuratorke: Daša Dekleva, Marko Germovšek, Iztok Hotko, Polona Hribovšek, Ljubica Klančar, Vasja Nagy, Sabina Salamon, Barbara Sterle, Igor Španjol, Nataša Tajnik, Katja Žlajpah

Mentorici: Alenka Pirman, Lilijana Stepančič
Vodja šole: Alenka Pirman
Koordinatorka: Saša Glavan